Zamów ofertę
wycena orientacyjna wycena szczegółowa

Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Elko-bis systemy odgromowe Sp. z o.o. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą w celu kontaktu za pośrednictwem poczty e-mail na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych będzie wyłącznie administrator. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz do organizacji międzynarodowych. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny na realizację celów przetwarzania, jednak nie dłużej niż 5 lat. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, że przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym w formie profilowania.

Baza wiedzy

Zbiór przydatnych informacji

Chcesz wstępnie wycenić instalację odgromową? Poszukujesz informacji? Znajdziesz je tutaj!

Zmiany klimatyczne w Polsce a maszty Elko-Bis

Zjawisko zmian klimatycznych, występujące na całym świecie, jest wszystkim doskonale znane. Coraz częściej spotykamy się z siejącymi spustoszenie burzami i huraganami. Na terenie Polski zmiany te mogą być równie dotkliwe, jak w innych częściach świata.

Przez ostatnich 20 lat klimat Polski zmieniał się znacznie szybciej, niż przewidywali to naukowcy. Zmiany te spowodowane są przesuwaniem się stref zwrotnikowych na północ, przez co, nad teren Polski dopływają rozgrzane masy powierza znad Afryki. Coraz częściej możliwa staje się u nas uprawa roślin tropikalnych, ale także narażeni jesteśmy na występowanie gwałtownych zjawisk pogodowych. Gorące powietrze  znad Afryki zderzające się nad obszarem Polski z zimnymi frontami polarnymi, powoduje powstawanie burz, nawałnic oraz huraganów o niespotykanej dotąd sile. Intensywne opady deszczu, którym towarzyszą częste, silne wyładowania atmosferyczne, są codziennością głównie w okresie letnim.

Przyjmuje się, że obecnie w każdym miejscu w Polsce występuje średnio 20-25 dni burzowych w roku, Ilość burz będzie systematycznie rosnąć. Rekordową pod tym względem jest równikowa wyspa Jawa, na której pioruny uderzają nawet przez 322 dni w roku! Rośnie także ilość samych wyładowań. Obecnie podczas burzy pojawia się średnio 65 piorunów/godzinę. Prawdopodobieństwo, że celem wyładowania atmosferycznego będzie nasza nieruchomość, jest coraz większe. Wyposażenie budynku w skuteczną ochronę odgromową, zdaje się być niezbędne. Skutkiem braku takiej instalacji może być uszkodzenie dachu, kominów, ścian, zniszczenie całego sprzętu RTV i AGD, a w najgorszym wypadku pożar. Wszystkich tych niebezpieczeństw możemy uniknąć montując instalację odgromową.

Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie oferuje Elko-Bis Systemy Odgromowe.  Korzystając z wieloletniego doświadczenia w zabezpieczaniu obiektów przed skutkami wyładowań atmosferycznych, Elko-Bis produkuje skuteczne i bezpieczne instalacje, dzięki, którym nasz dobytek jest bezpieczny. Firma wypracowała rozwiązania systemowe, które zabezpieczą każdy rodzaj nieruchomości – od domów jednorodzinnych, przez budynki użyteczności publicznej czy hale produkcyjne, do wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych, sakralnych czy stadionów sportowych.  Specjaliści zatrudnieni w Elko-Bis wskażą najlepsze dostępne rozwiązania dostępne do każdego typu zabudowań.

Instalacje ELKO-BIS spełniają najwyższe wymagania jakościowe, estetyczne i techniczne, są laureatami prestiżowych nagród i wyróżnień. Wolnostojące maszty odgromowe ELKO-BIS mogą być stosowane bez odciągów nawet w III strefie wiatrowej!

Już dzisiaj zabezpiecz z ELKO-BIS swoją nieruchomość przed skutkami wyładowań atmosferycznych.  Zapraszamy na www.elkobis.com.pl