Zamów ofertę
wycena orientacyjna wycena szczegółowa

Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Elko-bis systemy odgromowe Sp. z o.o. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą w celu kontaktu za pośrednictwem poczty e-mail na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych będzie wyłącznie administrator. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz do organizacji międzynarodowych. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny na realizację celów przetwarzania, jednak nie dłużej niż 5 lat. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, że przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym w formie profilowania.

Baza wiedzy

Zbiór przydatnych informacji

Chcesz wstępnie wycenić instalację odgromową? Poszukujesz informacji? Znajdziesz je tutaj!

ELKO-BIS CAD PROGRAM DO PROJEKTOWANIA INSTALACJI ODGROMOWYCH

Wpisany w rodzinę aplikacji CAD ( ang. Computer Aided Design ) ELKO-BIS CAD umożliwia automatyzację działań związanych z projektowaniem instalacji odgromowych.

 

ELKO-BIS CAD jest pierwszym tej klasie polskim narzędziem, dziełem doświadczonych elektryków i informatyków dedykowanym dla szerokiego grona projektantów instalacji odgromowych. Prace nad programem prowadzone są od ponad roku. Już w tej fazie jest to produkt gotowy do kompleksowego projektowania instalacji odgromowych.

ELKO-BIS CAD udostępniany jest bezpłatnie przez właściciela oprogramowania, firmę Elko-Bis Systemy Odgromowe Wrocław – lidera w produkcji elementów instalacji odgromowych.

Elko-BIS CAD umożliwia wykonywanie rysunków instalacji odgromowej na podstawie elementów umieszczonych w bazie. Elementy wybiera się z głównego okna dialogowego wstawiając w odpowiednie miejsca na rysunku obiektu budowlanego. Elementy ułożone są w katalogach według klasy ochrony odgromowej, rodzaju materiału i funkcji. Wstawiane do rysunku symbole są blokami, w których zaszyte są informacje niezbędne do wykonywania zestawień.

Biblioteka produktów Elko-Bis CAD
Biblioteka produktów Elko-Bis CAD

Symbole i związane z nimi oznaczenia można modyfikować zmieniając ich wielkość oraz kolor stosując typowe techniki CAD. Dodatkowy moduł pozwala na zmianę wielkości czcionki przy oznaczeniach elementów stosownie do skali wydruków. Na uwagę zasługuje moduł wstawiania elementów liniowych takich jak zwody i uziomy. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona projektantów, zwłaszcza tych posługujących się aplikacjami CAD ograniczonymi do platformy 2D ( LT )  zastosowano specjalne nowatorskie technologie informatyczne.

Poza możliwościami wykonywania grafiki inżynierskiej i generowania zestawień elementów program posiada wbudowane kalkulatory służące do numerycznego obliczania podstawowych wielkości przy projektowaniu instalacji odgromowych.

 

Dostępne są kalkulatory do wyznaczania stref ochronnych dla:

– korytarzy technicznych,

– terenów zielonych,

– ogniw fotowoltaicznych.

Po zadaniu parametrów wejściowych, między innymi gabarytów obiektu kalkulator przelicza ile masztów, o jakiej wysokości, w jakiej odległości od siebie chroni dany obiekt.

Strefy ochronne masztów Elko-Bis CAD
Strefy ochronne masztów Elko-Bis CAD

Zastosowane procedury i metody obliczeniowe są zgodne z obowiązującymi normami PN-EN 62305.

Prócz kalkulatorów dostępne są moduły informacyjne, między innymi poradnik odgromowy według PN-EN 62305.

Program posiada wiele użytecznych modułów, między innymi:

– moduł szablonu pomocniczego do rysowania ‘ siatki oczek ‘, zwymiarowanego dla danej klasy LPS,

– moduł przeliczenia spadków dachu obiektu w stopniach, procentach i centymetrach,

–  moduł dopasowania skali obiektu do skali rysowanych elementów,

– moduł legendy zastosowanych oznaczeń i symboli,

– moduł dodatkowych opisów do rysunku,

– moduł zliczania własnych elementów graficznych umieszczonych na rysunku.

 

Dla osób rozpoczynających pracę program Elko-Bis CAD oferuje czytelną instrukcję jak również prezentację filmową pokazującą podstawowe techniki pracy.

 

W programie umieszczono również certyfikaty i protokoły z badań elementów instalacji odgromowych produkowanych przez Elko-Bis między innymi certyfikat zgodności dotyczący odporności na oddziaływanie prądu pioruna , klasa H według normy PN-EN 50164-1:2008.

Z poziomu programu można również przejść na stronę internetową Elko-Bis, na której są między innymi karty katalogowe elementów do projektowania instalacji odgromowej.

 

ELKO-BIS CAD jako nakładka zagnieżdża się w środowisku CAD, wykorzystuje jego standardowe możliwości oferując własne innowacyjne narzędzia. Program współpracuje z większością znanych w Polsce aplikacji CAD takich jak AutoCAD, ZWCAD, BriksCAD i innych.  Proces instalacji przebiega automatycznie bez potrzeby dodatkowych ustawień w menu CAD. Rejestracja użytkownika podczas instalacji programu służy do przesyłania powiadomień o istotnych nowych wersjach programu.

Aplikację można pobrać na stronie internetowej – TUTAJ.

 

Zapraszamy do korzystania z tej innowacyjnej aplikacji.