Zamów ofertę
wycena orientacyjna wycena szczegółowa

Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Elko-bis systemy odgromowe Sp. z o.o. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą w celu kontaktu za pośrednictwem poczty e-mail na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych będzie wyłącznie administrator. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz do organizacji międzynarodowych. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny na realizację celów przetwarzania, jednak nie dłużej niż 5 lat. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, że przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym w formie profilowania.

Baza wiedzy

Zbiór przydatnych informacji

Chcesz wstępnie wycenić instalację odgromową? Poszukujesz informacji? Znajdziesz je tutaj!

Taśma Denso – zastosowanie

Pojawienie się rdzy na metalowych elementach nie oznacza nic dobrego. Aby się przed nią chronić, warto zastosować taśmę antykorozyjną. Głównym zadaniem taśmy jest ochrona przed rdzą. Rdza to reakcja chemiczna powstała w wyniku procesu utleniania metalu. Ulegają mu wszystkie metale. Co ciekawe nie zawsze powstanie ogniska korozji jest niekorzystne. Dla przykładu tlenek aluminium chroni konstrukcję przed dalszą degradacją, stanowiąc doskonałą warstwę zabezpieczającą przed agresywnym środowiskiem. W przypadku żelaza przebieg korodowania ma inny charakter. W miejscu powstania korozji można zaobserwować odpadanie warstw metalu narażając kolejne warstwy na działanie wody.

Pręt stalowy narażony na długotrwałe korodowanie znacząco traci swoją wytrzymałość, w wyniku czego ostatecznie może się złamać lub ulec całkowi temu zniszczeniu. Szczególnie dobrze jest to widoczne w przypadku blach, w których mogą powstać ogromne dziury, wyżarte przez rdzę. Aby skutecznie zahamować proces utleniania, warto zastosować taśmę DENSO. Metalowe elementy, narażone na agresywne środowisko wodne, mogą być zabezpieczone przed niszczeniem, zachowując swoje parametry przez dziesiątki lat.

Dlaczego warto stosować taśmę antykorozyjną DENSO?

Taśma znacząco zwiększa trwałość elementów metalowych, tworząc warstwę ochronną przed agresywnymi warunkami pogodowymi. Mocno nasączona masą impregnacyjną stanowi idealny izolator dla wody będącej najbardziej szkodliwą substancją dla żelaza. Dzięki jej właściwościom ulewy, wilgotna ziemia, a nawet zbiorniki wodne nie będą stanowić przeszkody w stosowaniu elementów metalowych i utrzymaniu ich odpowiednich właściwości przez wiele lat.

Taśma sprawdzi się również idealnie w przypadku stosowania elementów posiadających dodatkową warstwę lakieru zabezpieczającego, w przypadku ich spawania lub łączenia. Cena taśmy DENSO jest nieporównywalnie niższa w stosunku do wartości elementów metalowych, wymagających wymiany w wyniku powstania korozji. Dodatkowo prostota użycia nie wymaga wprawy, doświadczenia ani szczególnych umiejętności.

Taśma antykorozyjna DENSO musi sprawdzać się w najtrudniejszych warunkach. Doskonale chroni metalową instalację na dachu budynku, narażoną na promienie słoneczne, deszcze czy śniegi. Równie skuteczną ochronę instalacji musi zapewnić w glebie, często wilgotnej, zawierającej bardziej agresywne substancje.